אנונימיות

אנחנו, קבוצה של בוגרות אולפנות ומדרשות שעברו כולן חוויה משותפת.
כל אחת והפרטים שהסיפור שלה מכיל, אבל פחות או יותר אם לשים את החוויה תחת הגדרה אחת- קשרים עם בנות.
אתאר בקצרה-
כל אחת מאיתנו התחברה באופן טבעי ותמים עם בת מסויימת שלמדה איתה באולפנא או במדרשה.
באיזשהו שלב החברות הפכה להיות צמודה ואינטנסיבית, בגלל המגורים המשותפים- האינטנסיביות הייתה עוד יותר גדולה, לילות שלמים ביחד, ימים שלמים ביחד. ממש בלי סוף.
גם כשלא היו ביחד- חשבו אחת על השניה, אסמסים בחופשות והתעסקות כמעט מוחלטת בקשר הזה.
בהמשך הקשר, הגיע השלב השני- שלב המגע. כל אחת כאן בדרכה שלה התגלגלה למצב שבו היא מרגישה שהמגע עם חברתה הצמודה עושה לה טוב. יש כאלה שנבהלו והפסיקו מיד, יש כאלה שנהנו והמשיכו לדברים קצת יותר נועזים כמו לישון ביחד לילה שלם או להתנשק וכו'. זה נע על הציר, כל אחת ומידת הנועזות שלה.
המשותף לכולן זה ההנאה מהמגע,הרגשה טובה שהן לא הרגישו בעבר כלפיי אף אחד.
כמובן שכולן נבהלו מהרגשות שהן מרגישות, זה יוצר בפנים תחושות ניגודיות. מצד אחד נעים לי וטוב לי, מצד שני אני לא רוצה להיות לסבית, אף פעם לא נמשכתי לבנות, מה עובר עליי ואיך הגעתי למצב הזה?
בשלב הזה רובנו כבר הרגשנו כלואות בתוך הקשר, והתחיל תהליך ארוך של ניתוק הקשר לגמרי או הפסקת המגע, או הצבת גבולות שלא יאפשרו לנו להגיע שוב למצב הזה. כי רובנו לא רצינו בו מלכתחילה. תהליך ארוך וכואב שמלווה בהרבה דיכאון וייאוש, חוסר ידיעה מי אני ומה אני.
כולנו דתיות, מאמינות בתורה ובמצוות. מה שמגדיל אצלנו את הניגודים הפנימיים.
ומה שגרם לרובנו לשתוק ולא לדבר על זה עם אף אחד. חלק מאיתנו דוקא כן ניסה לדבר עם צוותי האולפנא- מחנכות, עוסיו"ת ויועצות. נתקלנו בידע מועט מאוד בנושא,בורות אפשר לקרוא לזה. לא היה מענה, הצוותים נראו מבוהלים בעצמם. ההרגשה הייתה שזה מן טאבו שאסור לפתוח, כדאי להדחיק אותו הצידה ולהמשיך קדימה כאילו כלום לא קרה.
עם השנים גדלנו, פגשנו עוד ועוד בנות שחוו את אותו הדבר והבנו ביחד שכנראה זו לא תופעה כל כך שולית, ושאנחנו לא המוזרות היחידות בעולם.
כל הסיפורים ששמענו הם של בנות דתיות, ובנות שגרו ביחד עם בנות אחרות באינטנסיביות גדולה. כמובן אנחנו גם מודעות לכך שיש בנות שיש להן נטיות מיניות מובהקות למין הנשי, אנחנו לא מגדירות את עצמנו ככאלה. כולנו חולמות להתחתן עם גבר בעזרת ה' ואף אחת מאיתנו לא דמיינה עצמה אף פעם עם אישה- עד למצב הנל.

 

לקורסים והשתלמויות במרכז יהל לחצו כאן!