שירה: הגעתי לקורס כי רציתי למצוא את הקריירה הבאה שלי, וממש לא ידעתי לאן אני מגיעה. לא ציפיתי כהוא זה למה שזה יעשה לי במקום האישי. התאמנתי על לדבר עם חברות שלי, עם הילדים שלי. אני מספרת עכשיו לכולם שזה קורס משנה חיים. איזה חבל שזה לא היה לפני 30 שנה. אני יכולה עכשיו לדבר שעות. הבנות שאני מלמדת לא מאמינות שאני הולכת לדבר איתן על הנושא הזה. חברה שלהן אמרה לי: אם הייתי בגילן גם אני לא הייתי מאמינה שמישהו מבית ספר היה יכול לדבר איתי על זה.


גילי: בן הזוג שלי הרגיש שפתאום אני מבינה אותו, השיח שלי יותר משוחרר, להרבה דברים נהיה שם, פתאום יש לי מילים והוא מרגיש את זה.


דקלה: הגדרתי לעצמי שתי מטרות כשנרשמתי לקורס –לשפר את הידע שלי ולדעת לתת מענה לילדים שלי. ככל שהתקדמנו במהלך הקורס, התעצמה אצלי יותר ויותר תחושת השליחות. בהתחלה חשבתי שזה רק בשבילי, עכשיו ברור לי שאני חייבת לעשות עם זה עוד משהו.


רחלי: אני עוסקת בתחום הרבה שנים. הדברים מאוד התבהרו לי. מה שהיה צריך להיות בפוקוס היה בפוקוס, מה שהיה צריך להיות יותר מעומעם באמת יותר מעומעם. ממש תודה.


יעל: אני מרגישה שהידע שלי השתכלל בעקבות היכולת לדבר על הדברים האלה. גם חלוקת הידע עם משתתפים אחרים, גם היכולת לחלוק, לא חשבתי שאדבר ככה עם אחרים. השאלה לאן אני לוקחת את זה עכשיו. זה לא המקצוע שלי ולא התחום, ולא נראה לי שאהיה מדריכה, אבל בשיחות עם חברות אני מרגישה שינוי. ישבנו חברות לדיון סוער, זה פתח הרבה דברים, ואני חושבת שבקטע הזה אוכל לתרום.


נורית: הקורס עשה משהו בזוגיות האישית שלנו. זה פתח שיחה, למרות שחשבתי שאנחנו יחסית פתוחים בנושא הזה. גם עם חברות, גם קולגות, גם מטופלות. אני עם הרבה יותר בטחון סביב הנושאים האלה. נשארתי ממש עם טעם של עוד.


חן: לפני עשר שנים עשיתי סרט על הנושא. היו תגובות סוערות על הסרט. הצגתי אותו בפעם הראשונה לפני 70 רבנים, שדנו בחשיבות של ההדרכה. זה היה מאוד חלוצי. אני מרגישה שיש שינוי גדול מאוד בטווח הזמן הזה. פתאום יש מקום לדבר הזה שלא היה לו מקום קודם. באופן אישי זה נתן לי המון. פתאום היה מקום לדבר ולשמוע. הקורס שידרג מאוד את הזוגיות שלי. כמובן שגם לשיחות עם חברות קיבלתי כלים. תחושת השליחות מאוד התחזקה. אני לא יודעת מה לעשות עם זה עכשיו, נראה לאן זה ילך.